BSc Témalaboratórium
A témalabor bemutatja a specializáció, illetve ágazat tanszékünkhöz tartozó szakmai műhelyeket, amelyek később az Önálló laboratórium, illetve a Szakdolgozat-készítés tantárgyakat kiszolgálják. A hallgatók a témalabor foglalkozásai során megismerkednek a műhely munkájával, és elsajátítják a műhely témáinak műveléséhez szükséges speciális szakmai ismereteket. A témalabor tantárgy elvégzése után a hallgatók képesek lesznek az adott szakmai műhelyben választott önálló laboratóriumi feladat további felkészítés nélküli kidolgozására.
Az oktatási időszak első hetében (a regisztrációs hetet követően) a hallgatók jelentkeznek a tanszék által meghirdetett szakmai műhelyek valamelyikébe. A félév során a hallgató saját feladatot választ, amelyet a szorgalmi időszak végéig ki kell dolgoznia.
A félév végén mindenkinek be kell számolni az elvégzett munkáról. A beszámoló szóbeli és írásbeli részt tartalmaz.
A Témalaboratórium csak tanszéki keretek között végezhető.
A névre szóló feladat kidolgozása során a hallgatók általában 2-4 fős csoportokban dolgoznak, úgy, hogy a tevékenység és a munka eredménye egyértelműen elkülöníthető. Lehetséges teljes mértékben önálló feladat kidolgozása. A feladatkiírásban egyértelműen meg kell nevezni az önállóan, illetve a közös témán dolgozó többi hallgató által kidolgozandó részfeladatokat.
Tárgykövetelmények
Az általános tudnivalókat lásd a tárgy tanszéki központi honlapján. A Hibatűrő Rendszerekhez kötődő témalabor témák a feladatcsoportokhoz kapcsolódnak.
A szorgalmi időszakban:
- A munkabeosztás betartását, a munka előrehaladását és a hallgató felkészülését a vezető konzulens folyamatosan ellenőrzi.
- A félév végén egyeztetett időpontban a hallgató jegyzőkönyvet ad be, a beadással egyidejűleg szóban is beszámol. A szóbeli beszámoló módját a felvett tantárgyat gondozó tanszék határozza meg. Különösen indokolt esetben a beszámolóra egy alkalommal pótlási lehetőséget biztosítunk. A szorgalmi időszak végéig elfogadható minőségben be kell adni az elvégzett munkát dokumentáló jegyzőkönyvet.
A tantárgy félévközi jegyét a vezető konzulens állapítja meg az alábbi összetevők figyelembevételével:
- a munka szakmai értéke;
- a hallgató munkához való viszonya és a munka készenléti foka;
- a beszámoló eredménye;
- a munka dokumentáltsága.
Elégtelen osztályzatot szerez az a hallgató, aki
- nem választott saját feladatot;
- a félévre előírt munkát a pótlási időszak végéig nem készítette el elfogadható minőségben;
- az írásbeli vagy a szóbeli beszámolót nem teljesítette.
A vizsgaidőszakban: nincs.