Meghívott megnyitó előadás a SERENE 2013 Workshop-on

Dr Pataricza András egyetemi tanár az ERCIM (European Research Consortium for Informatics). SERENE (Software EngineeRing for rEsilieNt systEms) munkacsoportjának meghívására megtartotta ez évi workshopjuk nyitó előadását.

A munkacsoport tématerülete a számítástechnikai rendszerek és szolgáltatások helyreállóképessége (resilience), azaz külső környezeti változás vagy zavar illetve belső hiba esetén is az eredetihez hasonló működésre visszaállást biztosító, betervezett tulajdonságuk. A munkacsoport másik magyar tagja dr. Majzik István egyetemi docens.

Az egy órás előadás bemutatta az üzemeltetés „melléktermékeként” előálló naplóadatok, illetve benchmark kísérletek eredményei alapján a helyreálló képesség modelljének meghatározását a felhő számítástechnikából vett példákkal illusztrálva azt.

Az ERCIM SERENE WG jövő évi workshopját mi rendezzük.