Autonóm rendszerek tesztelése - R3-COP megbeszélés Erlangenben

A májusban elindult R3-COP ARTEMIS projekt WP4.2-es és WP4.3-as munkacsoportjának első megbeszélését az Universität Erlangen-Nürnberg szervezte. A megbeszélés során a résztvevők a V&V részfeladatokkal foglalkozó munkacsoport céljait tekintették át, majd ezután a partnerek (Austrian Institute of Technology GmbH, BME, Brno University of Technology, Friedrich-Alexander Universität Erlangen-Nürnberg, Inst. of Mathematics and Computer Science of the University of Latvia, Siemens AG) bemutatták korábbi kapcsolódó kutatási eredményeiket.

A BME részéről dr. Majzik István és Micskei Zoltán mutatta be az autonóm rendszerek viselkedésének tesztelésével kapcsolatos terveket. Ismertették az ilyen rendszerek tesztelésével kapcsolatos kihívásokat, majd egy ontológián alapuló környezeti modelleket és grafikus forgatókönyv-leíró nyelveket felhasználó tesztelési keretrendszert vázoltak fel. A megvalósítás a szeptemberben induló alprojektben kezdődik.