Rendkívüli tanrendhez igazodás (MDSD 2020)

Az egyetem járványügyi okokból meghirdetett rendkívüli tanrendjéhez igazodva a következő fontos változásokat hirdetjük ki.

• Változik a félév oktatási rendje
    • A márc. 16-i hét tavaszi szünet, kontaktóra nincs.
    • Az erre a hétre tervezett 6. oktatási hetet a következő, márc. 23-i kezdetű naptári héten tartjuk, majd innentől folyamatosan következik a 7. stb. oktatási hét.
    • Húsvétkor viszont nem lesz újabb tanulmányi szünet (a munkaszüneti napokon kívül)! Így a 10. oktatási hét a tervezett időpontban kerül megrendezésre.
  • Az oktatás formája távoktatás lesz, amelynek technikai részleteit később hirdetjük.
    • A hallgatóktól ugyanakkor kérjük, hogy a fejleményeket kövessék itt a tárgyhonlapon; illetve elvárjuk az #mdsd-students Slack csatorna rendszeres figyelését (asztali + mobilapp kliens telepítése ajánlott).
  • A házi feladat ütemezése változik
    • Mivel váratlanul tavaszi szünet lett, nem várhatjuk el a házi feladat megoldását ezen a héten. Így a "specifikáció" leadási határidőt a következő hét csütörtök éjféljére halasztjuk.
      • (Egyúttal - a korábbi tájékoztatástól eltérően - azt kérjük, hogy már a specifikáció HF leadása is a csapatok Git repójába történjen.)
    • Mivel egyrészt így nem maradna elég idő a metamodell elkészítésekor a specifikáció visszajelzéseit figyelembe venni, másrészt a félév oktatási hetei is csúsznak, a metamodell leadási határideje is halasztódik (ápr. 19-re).
  • A félév végén a házi feladat bemutatás, ill. vizsgaidőszakban a szóbeli vizsgáztatás rendje még nem eldöntött.

A fenti ütemezésbeli változásokat immár tükrözi az MDSD tárgyhonlapon elérhető naptár, illetve a házi feladat aloldal.